opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • liveact
    Ambiente
    • 2012
    • 147
    • Octavia III combi (5E5)
    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

    IFI, duzo zaplaciles, jesli mozna wiedziec?
    @odnosnie etykiet, wplyw na opory toczenia maja takie elementy, jak: wklesle litery na bokach, brak rantu ochronnego... producenci robia, co moga :wink:
    Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
    Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

    Komentarz

    • iFi
      Elegance
      • 2012
      • 906

      460 za sztukę...

      Co do samej opony i jej parametrów - ta sama opona ale na starej mieszance miała opory toczenia E zamiast C.

      Pomijając etykiety jak na razie jestem zadowolony. Do 90 jest ciszej niż na fabrycznych 15" później nie głośnej... trzymanie bardzo dobre ale to raczej nic nowego przy tak dużej zmianie parametrów względem 195/65/15

      Komentarz

      • liveact
        Ambiente
        • 2012
        • 147
        • Octavia III combi (5E5)
        • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

        U mnie kosztuja 411... ja bym bardziej byl za 205/50 r 17... zalezy, jaka masz felge, ale to chyba byla 7,5"...
        Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
        Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

        Komentarz

        • iFi
          Elegance
          • 2012
          • 906

          Taki rozmiar nie ma homologacji na feldze 7" więc wziąłem 225/45 i jakoś specjalnie nie żałuję bo dużego spadku mocy nie odczułem.

          Co do samej oferty. Ok dostał bym mniej ale gdzie można znaleźć Twoją ofertę poza tym że piszesz o niej w tym wątku?

          Komentarz

          • liveact
            Ambiente
            • 2012
            • 147
            • Octavia III combi (5E5)
            • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

            Ostatnio nie mialem czasu na siedzenie na OCP... Przez allegro troche sprzedaje, a tak glownie u siebie :wink:
            Mi osobiscie bardziej pasuje Dunlop, moze troche szybciej sie zuzywac, ale radosc z jazdy wieksza... GY jako jedyna korporacja ma 2 marki premium w swoim portfolio.. Jedna nastawiona na spokojnego kierowce (GY), druga na mlodszego, o bardziej sportowym zacieciu (DU)...
            Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
            Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

            Komentarz

            • peter174
              Ambiente
              • 2006
              • 189
              • Seat
              • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM

              stoje przed dylematem co wybraz z ponizszego zestawienia

              1. Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 91 V
              2. Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 91 V
              3. Continental ContiPremiumContact 5 205/55 R16 91 V

              klasa i cena opon zblizone

              ktos moze cos wiecej z praktyki powiedziec o tych oponkach .. wiadomo oceny na portalach oponiarskich to jedno a sprawdzenie w praktyce to drugie .. czekam na Wasze opinie co byscie wybrali dla siebie .. ktos mozej uzytkuje któreś z w/w
              >>>Klub Seat Ibiza Polska<<<

              Komentarz

              • tokolosz
                Rider
                • 2010
                • 519
                • Volvo

                Kolega ma vredesteiny takie i jest bardzo zadowolony (Accord 2.0 156km), co do dunlopów się nie wypowiem.
                Continental taki był w teście AŚ Poradnik i wygrał ale: po sprawdzeniu wytrzymałości opony uznali ją za ekstremalnie drogą. Przewidywalna wytrzymałość Continentala to ok. 15tyś km :shock:
                Inna najgorsza opona w teście miała coś koło 32tyś km.
                Z mojej perspektywy Contnental Sport Contact2 w 1.8tsi wytrzymały około 20tkm a przy częściowym zużyciu są bardzo śliskie na mokrym.
                Ja mam Bridgestone Turanza T001 i jestem bardzo zadowolony (dynamiczna jazda na eibach pro kit)
                Pozdrawiam
                Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
                Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
                Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
                08' O2 Elegance Combi BKC
                11' O2 fl Elegance Combi CDAA
                99' O1 SLX Combi AHF

                Komentarz

                • bzyq_74
                  RS
                  • 2008
                  • 3467
                  • Volkswagen
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                  • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                  Zamieszczone przez tokolosz
                  Z mojej perspektywy Contnental Sport Contact2 w 1.8tsi wytrzymały około 20tkm a przy częściowym zużyciu są bardzo śliskie na mokrym.
                  :roll: To zależy jak i gdzie się jeździ - moje przejechały prawie 70 tkm, ale jakbym miał 1,8 tsi to pewnie mniej 8)
                  MARCIN
                  Mój szkodnik

                  Komentarz

                  • PieTrzaK
                    L&K
                    • 2009
                    • 1323
                    • Octavia I (1U2)
                    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                    Zamieszczone przez tokolosz
                    a przy częściowym zużyciu są bardzo śliskie na mokrym.
                    Potwierdzam. Miałem takie, generalnie fajne gumy, ale w miarę zużywania na mokrym robiło się coraz bardziej niepewnie.

                    Komentarz

                    • Alonzo_
                      RS
                      • 2009
                      • 2460
                      • Hyundai

                      Powitać szanownych towarzyszy.
                      Pisze tu bo mi temat skasowali (pewnie i dobrze zrobili)

                      Pacjent - moja hulajnoga.
                      Był pomysł na większe kółka na lato. Po przymiarce czegoś większego, opiniach, przemyśleniach co do dróg którymi sie poruszam i jak jeżdżę - doszedłem do wniosku, że zostawiam na razie 16-tki..
                      Po zimowych założyłem niedawno ori hankooki kinergy eco i jest MASAKRA. Auto nowe, opony miały ze 200 km także nic innego tylko gumy hałasują - niemiłosiernie. Przy temp >20 st jest beznadzieja. 80-100 - qrwica mnie bierze "Do piekła" z nimi.
                      Zimowe uniroyale MS Plus 66 przy 15/20 st są duuużo cichsze przy 140 niż ten badziew przy 100. I do tego hankooki są bardzo "wrażliwe" - dźwiękowo na jakość nawierzchni po której się kulają - raz hałasują mocniej raz mniej - ale zawsze hałasują.
                      Szukam CICHYCH i oczywiście pod pozostałymi parametrami godnych gumek w rozmiarze 205/60r16
                      Pewne niestety odpadły bo nie ma tego rozmiaru - czyli np GY Eagle F1, Toyo Proxes T1, Bridgestone Potenza Adrenalin...
                      Po przeczytaniu trochę stron wstecz jest parę typów (choć ocen za wiele nie ma, nie ma powtarzalności opinii, szkoda):
                      Uniroyal Rainexpert:
                      Opony Uniroyal RainExpert w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź opinie o Uniroyal RainExpert i dokonaj zakupu!

                      Dunlopy Bluresponse:
                      Opony Dunlop SP Sport Bluresponse 205/60 R16 92 H w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

                      Pirelli P7:

                      (tu uwaga - nie potrzebuję takich indeksów- ale jak pobije Waszym zdaniem pozostałe - to czemu nie)
                      Michelin PRIMACY 3 - od rowerka propo
                      Opony Michelin PRIMACY 3 w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź opinie o Michelin PRIMACY 3 i dokonaj zakupu!



                      Linki - typy a nie konkretnie te ceny.
                      Poradźcie niezdecydowanemu, mozę jakieś inne nowe propozycje?
                      Na punkcie hałasowania opon mam małe natręctwo. Nie znosze tego. Przechodziłem "ząbkowanie" fuld w octavii i wycia, huczenie i tego nie zniesę w "siwym". Hałasu ciągłego bo jak sie wyząbkują to trudno -"do piekła" wtedy. Nie wiem jak u mnie z tym będzie i kiedy - bo to nagminne ząbkowanie na wielowahaczach w topowych gumach nowych mi coś podpada..... jakby miały sie skitrać szybko i masz wymieniać a nie latać 80 kkm przez 5 czy 8 lat. Ale to moje domysły- odstawiamy je na bok.


                      Poradźcie coś. Musi być cicho i bezpiecznie.

                      Dzięki z góry za podpowiedzi.
                      Pozdro
                      Robert

                      Komentarz

                      • kabanos
                        RS
                        • 2011
                        • 4544
                        • Octavia I combi (1U5)
                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                        Alonzo_, to zapodaj bluresponsy i po temacie.
                        Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.

                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                        Komentarz

                        • Alonzo_
                          RS
                          • 2009
                          • 2460
                          • Hyundai

                          Zamieszczone przez kabanos
                          Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.
                          Widzę rozmiar jest. Ja jak one w dB wychodzą w porównaniu do Blu? Ktoś podrzuci? Ile Blu na naklejce mają też jeszcze nie wiem :?
                          Wiem, że to nie do końca "miarowe" jest ale czegoś trzeba sie "czepić"
                          A BLU- podobno są w 16-tkach a w 17-tkach jest FAST- bo tu blu nie ma rozmiaru, ale to podobno różne gumy są....

                          Komentarz

                          • gebek
                            L&K
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 1214

                            Alonzo_, Pozostawienie felg 16'' w tak dużej budzie,to lekka ''porazka''.
                            Proponuje zakup 17'' i do tego opony 225/50/17,ktore sa zamiennikiem Twojego
                            rozmiaru i sa nadal dość komfortowe.
                            W tym rozmiarze polecam Vredestein Ultrac Cento. Opony super ciche 67 db ,dobrze wygladaja i sa niezle na wode...jezdzilem na nich.
                            Teraz mam Yokohame 18'' S.Drive, jest glosniejsza ...74db i to slychac :szeroki_usmiech
                            Tato,tato...czy to auto jest chore?
                            Nie synku...to diesel PD.

                            Honda...the power of dreams.
                            Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                            Komentarz

                            • rowerek
                              Rider
                              • 2010
                              • 449

                              Alonzo_, te Michały (Primacy 3), które Ci doradzałem w poprzednim temacie odrzuciłeś? One występują także jako 16" więc ja bym je polecił.

                              Komentarz

                              • piramida
                                RS
                                • 2009
                                • 12222
                                • Superb III (3V3)

                                Alonzo_, moje są ciche ale w rozmiarze 225 więc u ciebie przy 205 będzie jeszcze lepiej, opona to vredestain ultrac vorti
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz

                                • Alonzo_
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 2460
                                  • Hyundai

                                  Zamieszczone przez rowerek
                                  Alonzo_, te Michały (Primacy 3), które Ci doradzałem w poprzednim temacie odrzuciłeś? One występują także jako 16" więc ja bym je polecił.
                                  Siema.
                                  Dopiero zerkam.
                                  Chłopaki zamknęli mi temat i go w szukajce nie widzę a nie spisałem sobie tych michelinów Twoich. Miałem nawet pisać do Ciebie o to ale wczoraj wieczorem już byłem zrypany. A dziś mnie uprzedziłeś.
                                  Także je wyżej dorzucam i dumam

                                  gebek,
                                  Większe koło byłoby ładniejsze. Już mnie oczy bolą od patrzenia w aukcje. Żaden wzór mnie nie powala jakoś, w sumie sam nie wiem jakie czy czarne polerowane czy jasne i tak nie mogę sie zdecydować. A te "taczkowe" jakoś mnie już nie rażą i nie ciśnie mnie....
                                  Konfiguratory z netu to nie to co na żywo. Wpadły mi w oko jedne 18 tki http://allegro.pl/honda-kia-mazda-mi...175972147.html ,
                                  pojechałem z kasą oblukać bo na fotach bajka, ogólnie stan OK ale jak wsadziłem do "siwego" to jakoś "czar prysł" i dupa, wróciłem "na pusto"
                                  Także nie mieszaj mi kolego :szeroki_usmiech
                                  Jest kolo gdzieś koło Piotrkowa Tryb - wystawia sie i widze ma coś co by może i podeszło, tylko nie wiem czy to wszystko na stanie do "przymiarki" jakbym pojechał do niego..... trzeba by dryndnąć i lecieć.



                                  Znowu móżdżenie :? .
                                  A co do rozmiaru to dziś mnie przekonywał gumiarz u którego "od zawsze" biorę nowe gumy bo jakoś miał zawsze zaj...ceny że bardziej 215/50 przy 17-tce u mnie.
                                  Powiedział mi, ze jak fela miałaby szer 7" to 215 a jakby miała 6" to i 205/55/17 by można dać..... Co Wy na to?
                                  Dobra, co będzie to będzie. Na razie ciche i dobre oponki - propozycji cd.

                                  EDIT
                                  w rozmiarze 205 patrząc na etykiety wygląda to tak: w kolejności paliwo/deszcz/hałas w dB
                                  Uniroyal Rainexpert E / B / 71
                                  Dunlop Bluresponse B / A / 68
                                  Pirelli P7 C / B / 70
                                  Michelin Primacy 3 C / A / 69
                                  Vredestein Ultrac Cento C / C / 67

                                  Podsumowując....chyba blurespons z tych tu wydaje sie najlepszym wyborem albo moze najcichsze Wrednesteiny :niewiem
                                  Na innej stronie znalazłem etykietę że bluresponsy mają 67 dB....qrwa nawet to nie może być jednoznaczne ( no nie - zależy kto , gdzie i na czym to testuje, wiem)
                                  Czyli Dunlop ?

                                  Dla porównania moje hankooki mają B / b / 71... te 71 na niektórych rodzajach nawierzchni daje po uszach.

                                  Pany a czy np bluresponsy albo Vredesteiny Ultrac Cento też różnie hałasują na różnych nawierzchniach? Czy czasami też w nich potrafi powyć czy w nich generalnie jest cicho i specjalnie nie słyszy sie różnic ?

                                  Komentarz

                                  • raventes
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 343

                                    Każda opona różnie hałasuje na różnych nawierzchniach. Na gładkiej jest o wiele ciszej niż na chropowatej. Różnica jest zauważalna.

                                    Komentarz

                                    • kabanos
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 4544
                                      • Octavia I combi (1U5)
                                      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                      Alonzo_, to chyba bluresponsy zapodasz

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz

                                      • Alonzo_
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 2460
                                        • Hyundai

                                        Zamieszczone przez raventes
                                        Każda opona różnie hałasuje na różnych nawierzchniach. Na gładkiej jest o wiele ciszej niż na chropowatej. Różnica jest zauważalna.
                                        Zgadza sie zapewne. Parę lat juz latam, parę aut było i różnych opon (ale znawcą tematu raczej nie jestem).
                                        Ale takiej różnicy w dźwięku na różnych nawierzchniach jak mam teraz nie pamiętam przy żadnych laczkach.
                                        Czytając opinie (jeśli są uczciwie pisane), w bluresponsach też pojawiło sie zdanie kogoś , że na chropowatej nawierzchni je słychać. Ale w zdecydowanej większości, że cicho.


                                        Zamieszczone przez kabanos
                                        Alonzo_, to chyba bluresponsy zapodasz
                                        No tak może być, szukam więcej opinii. Jakby podobnie rzeczywiście hałasowały do vredestoinów to wygrywają na mokrym w opiniach także.

                                        Komentarz

                                        • czernobyl
                                          L&K
                                          • 2008
                                          • 1276
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          Alonzo_, miałem uniroyale, mam teraz bluresponsy i bluresponsy są sporo chichsze

                                          Komentarz

                                          • AdrianeT
                                            Classic
                                            • 2013
                                            • 4

                                            Zamieszczone przez kabanos
                                            Alonzo_, to zapodaj bluresponsy i po temacie.
                                            Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.
                                            @kabanos


                                            Mówisz, że są dobre?
                                            Nasza Skoda Octavia

                                            Komentarz

                                            • piramida
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 12222
                                              • Superb III (3V3)

                                              Zamieszczone przez AdrianeT
                                              Zamieszczone przez kabanos
                                              Alonzo_, to zapodaj bluresponsy i po temacie.
                                              Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.
                                              @kabanos


                                              Mówisz, że są dobre?
                                              F, C, 70db, szału nie ma ale są za to ciche :wink:
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez piramida
                                                AdrianeT napisał/a:
                                                kabanos napisał/a:
                                                Alonzo_, to zapodaj bluresponsy i po temacie.
                                                Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.


                                                @kabanos


                                                Mówisz, że są dobre?


                                                F, C, 70db, szału nie ma ale są za to ciche
                                                To może te http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunl...05-55-r16-91-v jako, że we własciwym rozmiarze
                                                C, B, 69dB
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • Alonzo_
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 2460
                                                  • Hyundai

                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  Zamieszczone przez AdrianeT
                                                  Zamieszczone przez kabanos
                                                  Alonzo_, to zapodaj bluresponsy i po temacie.
                                                  Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.
                                                  @kabanos


                                                  Mówisz, że są dobre?
                                                  F, C, 70db, szału nie ma ale są za to ciche :wink:
                                                  Pewnie to też zależy od auta i "ucha" kierownika i doświadczenia z gumami.
                                                  Ale jeśli wierzyć etykietom to fasty są gorsze zarówno w parametrach ekonomia i woda jak i w hałasie od bluresponsów.

                                                  Piramida jak Ty zrobiłeś z tym kolesiem sobie taką cenę na swoje laczki? On ma wyjściowo drogo.
                                                  te dunlopy u niego wychodzą 454


                                                  Ja u siebie mam z montażem po 400 do małej jeszcze myślę obsuwy
                                                  Z netu (jeśli to nie puste pozycje) pod 400 z dostawą spokojnie kupi się....

                                                  A czy któryś z forumowych "oponiarzy" chciałby zrobić ciekawą ofertę koledze na 4 bluresponsy 205/60r16? Jakby co, poważnie zainteresowany jestem na PW.

                                                  Komentarz

                                                  • Tex
                                                    Ambiente
                                                    • 2010
                                                    • 103

                                                    Witam.
                                                    Postanowiłem zmienić oponki w mojej O1 i mam pytanie.
                                                    Co polecacie z opon letnich w wymiarze 195/65R15 Tylko nie proponujcie mi żadnego wyrobu polskiego lub pseudo polskiego bo właśnie użytkuję kormorany i najchętniej bym je spalił.Myślałem o FULDA Ecocontrol. Granica cenowa to między 200-220zł za szt. Będę wdzięczny jeżeli polecicie mi w okolicy Sosnowca lub z internetu jakiegoś sprzedawcę.Znalazłem jeszcze na allegro taką ciekawą propozycję http://allegro.pl/195-65r...3255942610.html myślę że warto ,zna ktoś tego sprzedawcę? Co sądzicie na temat tych Michalinek?
                                                    Pozdrawiam Andrzej.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...